Tanév rendje

A tanítás rendje

7.00 -7.30 óra között reggeli ügyelet az azt igénylő gyermekek számára. A tanítás 8.00 órakor kezdődik. A tanítási órák 45 percesek. A szünetek 15 percesek. A tanórák napi és heti elosztását az órarend, a csengetési rendet pedig a házirend tartalmazza. A tanítás befejezése után a tanulók 16 óráig szervezett foglalkozásokon vesznek részt. 17 óráig igény szerint felügyeletet biztosítunk.

Az alsó tagozaton tanítási órák után folyamatosan következik a napközi otthonos munka. Ennek első szakaszában az ebédelés és levegőzés, pihenés következik. Ezután kezdődik a tanulási idő a délelőtti tanítási rendhez igazodva. A napközis tanulók 16.00 – 17.00 óra között hagyják el az iskola épületét. Az iskola délutáni munkarendjébe szervesen épülhetnek be az egyéb foglalkozások.

A tanév során az iskola hétfőtől – péntekig 7.00 -20.00 óra között tart nyitva. Az épületben a nyitvatartási időn kívül csak előzetes bejelentés után lehet tartózkodni, amennyiben az épület őrzése biztosított. Tanévközi tanítási szünetekben az iskolában az ügyelet biztosított. A technikai dolgozók ezeken a napokon is beosztásuknak megfelelően az épületben tartózkodnak.

Nyári szünetben a tanév utáni első héten a napközis tanulók fogadása miatt teljes nyitvatartási idővel működik az iskola. A további napokon csak technikai dolgozók tartózkodnak az épületben. Előre meghatározott ügyeleti napokon 8.00 – l4.00 óra között az irodában ügyeletet tart az iskola vezetőségének egyik tagja.

Az iskola nyitva tartása alatt az épületben idegen személy csak az iskola valamely dolgozójának kíséretében tartózkodhat. Tanuló az épületet tanítási idő alatt a szülő személyes vagy írásbeli kérelmére az osztályfőnöke, az iskola valamely vezetője illetve a részére órát tartó szaktanár engedélyével hagyhatja el. Rendkívüli esetben (szülői kérés hiányában) a tanuló csak az iskola valamely vezetőjének engedélyével hagyhatja el az épületet.