Beíratás

A 2021/2022-es tanévre történő beíratás időpontja: 2021. április 15-16.

Részletes tájékoztató a beíratásról  megtekinthető itt.

SZÉKESFEHÉRVÁRI TANKERÜLETI KÖZPONT

K  Ö  Z   L  E  M   É  N  Y

az általános iskolákba történő beíratásról

A 2021/2022. tanévre történő általános iskolai beíratásokra az alábbi időpontokban kerül sor:

2021. április 15. (csütörtök)

8.00 órától 19.00 óráig

2021. április 16. (péntek)

8.00 órától 19.00 óráig

A szülő, törvényes képviselő köteles tanköteles gyermekét a lakóhelye, ennek hiányában tartózkodási helye szerinti illetékes vagy a választott iskola első évfolyamára beíratni.

Az első évfolyamra történő beíratáskor be kell mutatni a gyermek nevére kiállított személyazonosságot igazoló hatósági igazolványokat. Személyes megjelenés esetén – a beiratkozást megelőzően történő telefonos egyeztetés alapján – az iskola beosztást készít a járványügyi szabályok betartása érdekében.

A szülő, törvényes képviselő a beiratkozási folyamatot az e-Ügyintézés felületen (https://eugyintezes.e-kreta.hu/kezdolap) keresztül is indíthatja 2021. április 16-án 19.00 óráig. Ebben az esetben a beiratkozáshoz szükséges iratok bemutatására a tanítási év első napján kerül sor.

A felvételről első fokon a beiratkozást követően tizenöt napon belül az iskola igazgatója írásban dönt, elutasítás esetén a jogorvoslat benyújtására a szülőnek, törvényes képviselőnek tizenöt nap áll rendelkezésére. A jogorvoslati kérelmet az elutasító döntést hozó iskolához kell benyújtani, a kérelemről az iskola fenntartója dönt. Amennyiben a választott iskola igazgatója a gyermek felvételét elutasító döntést hoz, a szülő, törvényes képviselő a gyermekét a döntés véglegessé válását követő öt napon belül köteles beíratni a kötelező felvételt biztosító iskola első évfolyamára.

A beiskolázási körzetek listája megtekinthető a http://www.oktatas.hu/hivatali_ugyek honlapon.

Telefonos érdeklődés és bejelentkezés:

22/303-365/15-ös mellék vagy Fentné Pock Tímea igazgatóhelyettes: 30/500 8750

Diákigazolvány-igénylés rendje megtekinthető itt.

Tájékoztató az etika/hit- és erkölcstan oktatásról

Iskolánk körzetébe tartozó utcák jegyzéke: