Iskolánk helyzete

Iskolánkat, az öreghegyi városrész iskoláját 1952-ben létesítették. Az intézmény 1991-ben új, korszerű épületszárnnyal bővült, majd 1993-ban felújításra került a régi épületrész is.

Intézményünk épülete (tantermei, két tornaterme, két számítógépterme, könyvtára, széles folyosói és egyéb helyiségei) kényelmesen berendezettek, és jól biztosítják a tanuláshoz szükséges igényes környezetet. A tanítás-tanulás folyamatához megfelelő mennyiségű és minőségű technikai felszerelés áll rendelkezésünkre.

Az iskola épületét tágas iskolaudvar és park veszi körül. A parkban nemrég megújult játszótér,  az udvaron parkfitnesz eszközök és két aszfaltos tornapálya találhatók.

Az iskolában saját főzőkonyha működik.

Az iskola közvetlen szomszédságában működik a Csitáry Emil művészetoktatási intézmény, ahol tanulóink hangszer, tánc és képzőművészeti oktatásban vehetnek részt.

Iskolánk igen szép környezetben, városunk kertvárosi, zöldövezetes részében épült. Intézményünk szerves, integráns része az adott lakókörnyezetnek. A terület természeti és kulturális értékekben gazdag, így ezen lehetőségeket, adottságokat jól fel tudjuk használni oktatási, nevelési feladataink megvalósításához.

Képek az iskoláról