Egy Ökoiskolának, mint amilyen a Kossuth iskola is, hangsúlyozottan fontosak a környezetvédelemhez, fenntartható fejlődéshez kapcsolódó világnapok, rendezvények. A Víz világnapja minden évben több napot felölelő rendezvénysorozat iskolánkban. Már napokkal, hetekkel előre készülnek a dekorációk, tablók, és a tanórákon is kiemelt szerepet kap az éltető víz, a takarékos vízhasználat, a vizek megóvása. Idén is számos program tette emlékezetessé ezt a napot.  Mayer Zsolt érdekes előadást tartott a víz szerepéről, takarékos használatáról, a VVSI edzői a vitorlássportot mutatták be a diákoknak, néhány osztály a Fejérvíz szennyvíztelepén ismerkedett a víztisztítás folyamatával, Váminé Hegyi Angéla izgalmas vizes kísérleteket mutatott be, Fehérvölgyi-Hegedűs Angélánál vizes kvízjátékban is megmérhették tudásukat a gyerekek, majd következett a már hagyománynak számító élőkép, melyről idén – a gyerekek nagy örömére – drónfelvétel is készült. Reméljük a programok is segítenek abban, hogy diákjainkból környezettudatos, a fenntarthatóságra odafigyelő felnőttek váljanak.

Köszönjük a szervezést Dányádiné Reé Juditnak és minden segítőnek, résztvevőnek.

Drónfelvétel az élőképről      megtekinthető itt.

 

 

Megvalósult Magyarország Kormányának támogatásával

Közép-dunántúli
Regionális Minőségi díj
2008

Következő események

There are no upcoming events at this time