2023. október 1-én délután 17 órakor kezdődött a városi Zenei Világnap alkalmából megrendezett hangverseny az Alba Regia Sportcsarnokban. Iskolánkat az egyesített kórus képviselte ezen a rangos és színvonalas eseményen, ahol a város kórusai, zenekara és városunk néptánc együttese is fellépett. A kórus tagjai 2-7. évfolyamos tanulókból állt, akik kalotaszegi és gyimesi népdalokat és két ismert kórusművet is megszólaltattak a hangversenyen. Felkészítő tanáruk Szünder Nóra volt. A műsorban az áprilisi Éneklő Ifjúság arany minősítést szerzett kórusvezetőinek munkáját Dr. Cser-Palkovics András polgármester köszöntötte egy csokor virággal, iskolánk karnagya is átvehette ezt a megtisztelő elismerést. Az est meglepetésvendége a 86. születésnapját ünneplő Balázs Árpád volt, akinek ismert, Bodzavirág című kórusműve a szimfonikus zenekar kíséretében csendült fel. Iskolánk Kiskórusa a kórusminősítő versenyen ezt a csodálatos művet is megszólaltatta. Balázs Árpád a hangversenyt követően legújabb szerzeményét ajánlotta a Kossuth Lajos Általános Iskola kórusának, és vezetőjének, Szünder Nórának.
 
 

Megvalósult Magyarország Kormányának támogatásával

Közép-dunántúli
Regionális Minőségi díj
2008