Szeptember 25-én iskolánkba érkezett a Tej Terméktanács  iskolai edukációs roadshow-ja. Az alsós  gyerekek  egy rövid, szemléletes előadás során megismerkedhettek a tejfogyasztás élettani előnyeivel. Üdvözlendő, hogy a tejcukor vagy tejfehérje-érzékenyeknek is tudtak lehetőségeket ajánlani, valamint a fenntarthatóságra és a környezetvédelemre is hangsúlyt helyeztek. Az előadás után élményállomásokon ismerkedhettek tovább a tej előállításának folyamatával diákjaink. Tehenet fejtek, virtuális valóságban tejtermékeket válogattak és címkéztek, tehenet etettek, terepasztal és távirányítású tejeskocsik segítségével végigkísérhették a tej útját. Aki minden állomást kipróbált apró meglepetésben részesült.  

Köszönjük a tartalmas, élménydús foglalkozást a szervezőknek.

Megvalósult Magyarország Kormányának támogatásával

Közép-dunántúli
Regionális Minőségi díj
2008