A magyar költészet napjáról hazánkban április 11-én emlékezünk meg. Iskolánkban is várt és kihagyhatatlan ünnep ez a nap. Idén április 12-én, a tavaszi szünetet követő első napon gyűlt össze minden kossuthos diák és tanár, hogy együtt ünnepeljünk. Az aulát  a gyerekek kedvenc versei és versillusztrációi öltöztették alkalomhoz illő díszbe. József Attila saját szavainak felidézésével nyerhettünk bepillantást a költő életébe. Kiváló versmondóink Petőfi Sándor és József Attila versekkel varázsolták el a közönséget. A hagyományos, közös versmondás alkalmával ezúttal József Attila Kertész leszek című versének megzenésített változatát énekeltük együtt, diákok és tanárok, az egész kossuthos közösség.

Köszönjük a szervezést és megvalósítást Koháriné Pásztor Beátának és Molnárné Rádl Margitnak.

Megvalósult Magyarország Kormányának támogatásával

Közép-dunántúli
Regionális Minőségi díj
2008