Iskolánkban a napközis foglalkozásokon kiemelt szerepe van a hagyományőrzésnek, a jeles napokkal való ismerkedésnek. Márton napjához is több népszokás kapcsolódik. A napközisek már hetek óta készítették kis lámpásaikat, amelyekkel aztán péntek délután énekelve vonultak végig az iskolán. A jócselekedeteket jelképező fényekkel emlékeztünk Szent Mártonra. A 3.c osztály diákjai elmesélték a többieknek, milyen szokások kapcsolódtak régen ehhez a naphoz. Márton napja fontos időjárásjósló nap is volt. A népi megfigyelések szerint: “Ha Márton napján a lúd jégen jár, karácsonykor vízen poroszkál.” Mivel pénteken nyoma sem volt jégnek (legfeljebb a fagyasztóban), talán reménykedhetünk abban, hogy a karácsony hidegebb, akár havas idővel köszönt ránk. 

Reméljük, a jó tanácsoknak megfelelően, mindenki evett libát pénteken, így biztosítva a jövő évi bőséget.

Megvalósult Magyarország Kormányának támogatásával

Közép-dunántúli
Regionális Minőségi díj
2008

Következő események

There are no upcoming events at this time