Diákigazolvány

A diákigazolvány igénylésének folyamata

Igénylés előkészítése

A tanuló felkeresi az okmányirodát, (a személyazonosságát igazoló okmányt kell magával vinnie (születési anyakönyvi kivonat, lakcímkártya, útlevél, …),, ha még nem töltötte be a 14. életévét, akkor szülő/gondviselő kísérete szükséges).

Elkészítik róla a fényképet és felveszik az aláírását (az aláírást csak abban az esetben veszik fel, ha már betöltötte a 14. életévét).

INFORMÁCIÓ: Amennyiben az adatlap felvételekor az igénylő még nem töltötte be a 14. életévét, de azt nagyjából három hónapon belül be fogja tölteni, javasoljuk, hogy akkor is írja alá az adatlapot, ha az ügyintéző ezt nem kéri külön, hogy így elkerülhessük az ebből adódó esetleges problémákat.

A tanuló kap egy adatlapot (NEK – Nemzeti Egységes Kártyarendszer adatlap), melyet fontos leadnia az oktatási intézmény ügyintézőjének.

A diákigazolvány igénylése 2016. január 1. óta térítésmentes.

Az elkészült diákigazolványt az iskolába postázzák ki. Az intézményben kerül kiosztásra.