Május első vasárnapján Anyák napját ünnepeljük, szívünket is ünneplőbe öltöztetjük. Megemlékezünk az édesanyákról, nagymamákról. Iskolánk tanulói minden évben meghívást kapnak az Öreghegyi Nyugdíjas Klub tagjaitól, hogy anyák napi ünnepi műsorukkal megörvendeztessék az időseket. Május 6-án délután az 1-2. évfolyam énekes, furulyás tanulói izgatottan készültek műsoruk bemutatására az Öreghegyi Művelődési Ház színháztermében. 14.00 órakor ünneplő ruhában álltak a színpadon, és elmondták anyák napi verseiket, elénekelték szívhez szóló dalaikat. Az idei műsor különlegessége volt a zongorakíséretes furulyás dalok bemutatása. Felkészítő tanáruk Szünder Nóra volt, aki maga is szavalt a színpadon, és amíg a gyerekek megpihentek, zongorázott pár ismert dalt a közönségnek. A kíséretben Szabadosné Kosaras Judit tanárnő segített. A szereplés után a gyerekek fogadáson vehettek részt, és az idősek által sütött házi finomságokat kóstolhatták meg, amiből egy kis útravalót is magukkal hozhattak. A szívet melengető műsorral nagy örömet sikerült okozni a nyugdíjas közönségnek, akik a gyerekek műsoráért nagyon hálásak voltak. A gyerekek lelkéből fakadó önzetlenség csillant meg a szemükben a szereplés alatt, amikor látták, milyen örömet okoznak a közönségnek műsorukkal. Köszönjük a szíves vendéglátást, szívesen megyünk szerepelni máskor is.









