Hetek óta készültek kitartó szorgalommal énekes diákjaink Molnárné Rádl Margit és Szünder Nóra vezetésével a zene világnapja alkalmából rendezett városi hangversenyre. A sportcsarnokban mintegy hétszáz fős kórus tagjaként varázsolták el a közönséget dalaikkal. A zenekari művek és a magyar népdalkincs gyöngyszemei mellett más népek dalai is felcsendültek német, macedón, sőt zulu nyelven is. 

Persze az iskolában sem maradtunk zeneszó nélkül ezen az ünnepen. Pénteken az iskolarádiós megemlékezést követően minden szünetben énekszó töltötte meg a folyosókat és tantermeket. Kórusaink hangfelvételei szóltak az iskolarádióban, különlegessé, derűssé téve délelőttünket.

A gyerekeknek és karvezetőinknek köszönhetően legalább erre a néhány órányi időre kiszakadhattunk a hétköznapok szürkeségéből. Köszönjük  a feledhetetlen élményt.

Cikk és képek városunk honlapján

Megvalósult Magyarország Kormányának támogatásával

Közép-dunántúli
Regionális Minőségi díj
2008