A Miskolc-Szirmai Református Általános Iskola országos környezetismeret -környezetvédelem csapatversenyt hirdetett meg évfolyamonként.

Iskolánk jelenlegi 5.b osztályos csapata, a Focikornisok (Mádai Maja, Pallos Gréta, Kovács Bence) a 3 írásbeli forduló eredményei alapján bejutott az országos döntőbe, a legjobb 12 csapat közé, melyet eredeti tervek szerint májusban tartottak volna meg Miskolcon. A kialakult helyzet miatt az eredeti terv helyett október 2-án végül online formában versenyeztek a gyerekek videochaten keresztül.
(A verseny 2019 szeptemberétől 2020 márciusáig tartott, ekkor még 4.b osztályosok voltak).

Az eredményeket összesítették pár nap alatt, s nagy örömünkre a 12 csapatból az országos 3. helyezést érték el tanulóink az országos csapatversenyen.

Gratulálunk a sikerhez. Köszönjük Erőss Orsolya felkészítő munkáját.