Iskolánk minden diákja érdekes és tanulságos élményekkel gazdagodott az idei pályaorientációs napon. A legnagyobbak a pályaválasztási kiállításon kaptak segítséget a nemsokára esedékes, akár életre szóló döntéshez, milyen szakmát tudnának esetleg elképzelni maguknak. A többi osztály  egy-egy üzem, munkahely, intézmény feladataival, az ezekhez szükséges foglalkozásokkal ismerkedett. A hetedikesek a Bugát Pál Szakgimnázium és Szakközépiskolában az egészségügyi pályákról tájékozódhattak, kipróbálhatták az újraélesztést, csecsemőgondozást. A hatodikosok A Magyar Király Szálló, a bEAT étterem és a Herosz állatmenhely működésével ismerkedtek. Az ötödikesek  a Közép-dunántúli Vízügy Igazgatóságnál érdekes kísérleteken vehettek részt. A negyedik évfolyam a Lakeside hotel mindennapi életébe és speciális feladataiba nyerhetett bepillantást. A harmadikosok a MW-Tech Kft. üzemében még a lézergravírozást is kipróbálhatták, illetve a polgármesteri hivatal munkájával ismerkedtek. A legkisebbek az Auchan pékségben ismerkedtek a pékek, cukrászok munkájával (és torkoskodhattak a finom sütiből), illetve az iskolában vehettek részt izgalmas honvédségi foglalkozáson. A gyerekeket mindenütt kedvesen fogadták, és igyekeztek megismertetni velük a felnőttek munkás életének egy-egy részletét.

 

Megvalósult Magyarország Kormányának támogatásával

Közép-dunántúli
Regionális Minőségi díj
2008

Következő események

Tanévzáró

Tanévzáró ünnepély és bizonyítványosztás

Tudj meg többet »