2024. április 26-27-én iskolánk csapata részt vett a Szabó Szabolcs Természettudományos Vándorkupa Veszprémben megrendezett döntőjén, ahol országos 7. helyezést értek el. A csapattagok: Tóth Ilona Lídia (7. a), Bakos Ádám (7. b), Hermán Nikolett (8. b), Bartha Gábor Jácint (8. a). 
 
A rendkívül színvonalas versenyen változatos elméleti és kreatív feladatok megoldása során mérhették össze magukat a diákok. Az előzetes online feladatsor eredményes kitöltése után a továbbjutó csapatoknak kutatómunkát kellett végezniük, aminek során a papírhenger repülését kellett tanulmányozniuk és egy plakáton bemutatniuk. A döntőben a plakát elkészítési folyamatát is ismertetni kellett. A mindenféle természettudományos tudásra kiterjedő írásbeli teszt megírása után a papírhengerek reptetése, majd beszámoló, kvíz, ágyú készítése és információ csepegtetős feladat várta még a csapatokat. Szabadidős programként a Pannon Egyetemen hallgattak meg egy előadást a mesterséges intelligenciáról, valamint kézkrémeket és gyógyteákat keverhettek ki különböző receptek alapján. Ezen a tartalmas hétvégén rendkívül sok tudással és élménnyel gazdagodtak a gyerekek. Jövőre Siófokon és Balatonlellén rendezik a kétnapos versenyt, ahol szintén két-két 7. és 8. osztályos tanuló képviselheti majd iskolánkat!
Váminé Hegyi Angéla
 
 

Megvalósult Magyarország Kormányának támogatásával

Közép-dunántúli
Regionális Minőségi díj
2008