Március 7-én délelőtt az egész alsó tagozatnak, majd az egész felső tagozatnak egyszerre volt énekórája. Különleges énekórák voltak ezek, hiszen az órát most nem a tanítók, ének-zene szakos tanárok tartották, hanem egy igazi népi zenekar, a Muzsikás együttes. A fennállásának 50. évfordulóját ünneplő zenekar a MOL “Rendhagyó énekóra” program keretében érkezett iskolánkba. Nemcsak hallgathattuk a népi hangszereket, de sok érdekes történetet is elmesélt róluk Sipos Mihály, a zenekar első hegedűse. Megtudtuk például, hogy a hegedűnek tényleg van lelke, és  az alakja olyan, mint az emberé. Különleges, lélekemelő élmény  élő zenekari kísérettel énekelni.  Ezt most a diákok is megtapasztalhatták. Nagy lelkesedéssel, teli torokból dalolták a jól ismert népdalokat. A frissen tanult csujogató rigmus megszólaltatása olyan fergetegesre sikeredett, hogy egy valódi falusi lakodalomban is megirigyelték volna. 

Köszönjük a Muzsikás tagjainak a felejthetetlen élményt. Reméljük, lesz még ehhez hasonló közös énekóránk. Szeretettel várjuk az együttest máskor is a Kossuth iskolába.

 

Megvalósult Magyarország Kormányának támogatásával

Közép-dunántúli
Regionális Minőségi díj
2008