Októberben a cirkusz világában merülhettek el a negyedikesek a háromhetes gyermekirodalmi projekt keretében. Már a nyári szünetben elolvasták Csukás István Keménykalap és krumpliorr című regényét, amelyhez most ősszel számos feladat, játék, foglalkozás kapcsolódott. Az első héten a tanórákon foglalkoztak alaposabban a regénnyel, annak szereplőivel, eseményeivel. A második héten csapatokat alakítottak, és cirkuszi plakátot készítettek arra a cirkuszi előadásra, amelynek ők a fellépői, és szorgalmasan készültek a mutatványokra. A harmadik héten fantasztikus cirkuszi produkciókat mutattak be a csapatok. Volt itt minden: bűvészek, kígyóbűvölő, sok-sok artista, labdazsonglőrök, bohócok, pantomimcsoport, állatidomárok, hipnotizőr, gumiemberek. A közönség nagyokat nevetett, és pirosra tapsolta a tenyerét a sok-sok kiváló produkció láttán. Ezt követően még egy játékos akadályversenyen is részt vettek a csapatok, ahol számot adhattak a regény elolvasása során szerzett tudásukról, teknősöket etettek, nyomoztak, tigrist idomítottak, fagyit osztottak, titkosírást fejtettek meg és még sok más feladatban kellett helytállniuk. A projekt végén eredményhirdetés következett, de az igazi jutalom a sok közös élmény és a remek szórakozás volt mindannyiunknak.

Megvalósult Magyarország Kormányának támogatásával

Közép-dunántúli
Regionális Minőségi díj
2008