Vámi Ármin (6. c) nyári emlékei között kiemelkedő jelentőségűek az egyetemekkel kapcsolatos élményei. Alig kezdődött el a vakáció, július első hetét a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen töltötte. Az öt napos tudományos tábor alatt bepillantást nyerhetett az egyetemi életbe. Előadásokat hallgattak igazi nagy előadótermekben a zsebműholdakról, arról, hogy hogyan készülnek az okostelefonok, a víz erejéről, de a nyelvek és az emlékezet is téma volt. Az állatok mozgását is tanulmányozhatták egy kutya jelenlétében. A szemináriumokon látogatást tettek a könyvtárban, emellett működő rádiót is forrasztottak, áramkört építettek, robotot programoztak, játékfejlesztéssel és bioérzékelőkkel foglalkoztak, valamint látványos kémiai és fizikai kísérleteket végeztek. Szabadidőben sportoltak, játszottak. A Gyerekegyetem zárásaként egy projektet készítettek, amit minden résztvevő (és a szülők) előtt prezentáltak. A diplomaosztón mindenki oklevelet kapott. Árminra joggal lehetünk büszkék, hiszen kevesen mondhatják el magukról, hogy 11 évesen végezték életük első „egyetemi” tanulmányait.

https://www.youtube.com/watch?v=DKFKDo31HjA

A nyári szünetben Ármin egy kanadai egyetemi kurzuson is részt vett. (Természetesen nem általános iskola 5. osztályát végzett diákok számára kiírt tanfolyamról van szó.). Az Alberta Egyetemen 5 hétig tanult paleontológiát, vagyis angolul olvasta el a tananyagokat, meghallgatta az előadásokat, megnézte a videókat, majd a megadott anyagból hetente egy tesztet kellett megoldania a továbblépéshez. Ármin végül sikeresen elvégezte a Paleontológia: A theropod dinoszauruszok és a madarak eredete kurzust. Gratulálunk a különlegesen kiemelkedő teljesítményhez!

    

Közép-dunántúli
Regionális Minőségi díj
2008

Következő események

Tanítás nélküli munkanap – Pályaorientációs nap

Pályaorientációs nap, melynek részletes programjáról az osztályfőnökök fogják tájékoztatni a diákokat.

Tudj meg többet »

Matematikaverseny

Kossuth Vándorkupáért városi Matematikaverseny

Tudj meg többet »

Fogadóóra és Pályaválasztási szülői értekezlet

Fogadóórák Pályaválasztási szülői értekezlet a 8. évfolyamos diákok szüleinek

Tudj meg többet »

“Kisangyalok kara”

"Kisangyalok kara" - városi adventi rendezvény az emelt énekesek részvételével.

Tudj meg többet »

Mikulás bál

Mikulás bál a felsősöknek.

Tudj meg többet »

Tanítás nélküli munkanap – Továbbképzés

Szakmai továbbképzés. Nem lesz tanítás. Ügyeletet lehet kérni. 

Tudj meg többet »

Tanítás nélküli munkanap – Értekezlet

Nevelési értekezlet. Nem lesz tanítás. Ügyeletet lehet kérni.

Tudj meg többet »

Hangverseny

Karácsonyi hangverseny az emelt énekeseknek.

Tudj meg többet »

Karácsonyi ünnepély

Iskolai karácsonyi ünnepély, majd osztálykarácsonyok. Megjelenés ünnepi öltözékben.

Tudj meg többet »